пʼятниця, 23 липня 2021 р.

Велосипедом на дачу Короленка 2021


Цьогоріч четвертий ПВД «Велосипедом на дачу Короленка» був присвячений 168-й річниці від дня народження Володимира Короленка та зібрав 65 велосипедистів з Полтави, Лубен, Лохвиці, Кременчука, Шишак, Сум, Харкова.

Відомо, що оселившись у Полтаві на початку ХХ ст., Володимир Галактіонович придбав собі ділянку у с. Хатки, де був збудований дачний будиночок. «Поїхати в Хатки і поринути в цілющу нірвану», – так писав він друзям про майбутній літній відпочинок. На дачу Короленко їздив на велосипеді.


Для створення треку велосипедного шляху Короленка було опрацьовано великий пласт архівних матеріалів, які допомогли відтворити цей маршрут досконало. На станції Гоголеве велосипедистів традиційно зустрічали Володимир Галактіонович та Євдокія Семенівна. Справжньою родзинкою програми стала театралізована екскурсія у с. Великі Сорочинці. Переїжджаючи з локації на локацію учасники зустрічалися з селянами (свідками сорочинської трагедії), поштарем, мамою Гоголя, комірником, дзвонарем. Кожен герой розповідав якусь цікавинку з життя відомих людей або яскраво змальовував певну історичну подію цього селища.

Під час обіднього відпочинку на березі р. Псел велосипедисти із задоволенням послухали заводних пісень від гурту «Жабокряківські дядьки».


Кульмінацією дня було відвідування дачного будиночку Володимира Короленка на мальовничому припсільському пагорбі. Групу сердечно приймали працівники ПП «Агроекологія». Після перегляду театралізованої частини «на гостинах у Короленка» на учасників чекав смачний обід від щедрих господарів. 

Закінчився похід вечірнім вогнищем у великій дружній компанії однодумців.Похід відбувся дякуючи ГО «ВелоПолтава», ГО «Аматорський театр «Малафея», ПП «Агроекологія».


А також за сприяння адміністрації Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В.Гоголя, Костянтина Донця, який надав для театралізованої екскурсії затишну садибу зеленого туризму.

Немає коментарів:

Дописати коментар