вівторок, 9 квітня 2013 р.

ПЕРЕДУМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВЕЛОСИПЕДНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ В МІСТІ ПОЛТАВА
рис. 1. Веломаршрут Історичний центр Полтави
Європейські міста зараз стрімко розвивають велоінфраструктуру. В містах Європи створюються спеціальні велодоріжки, на яких влаштовуються спеціальні покриття, вирішуються питання організації безпечного руху, встановлюються велопарковки, організовуються велопрокати тощо.


Зараз активно розробляються концепції включення велосипедного руху у вулично-дорожню мережу міст України. Полтава, як одне з найзеленіших міст України, не повинна відставати у екологізації своєї транспортної інфраструктури.


Розвиток системи велосипедного руху в Полтаві принесе багато позитивних змін: • покращиться загальний стан здоров'я мешканців міста, вирішиться проблема їх малорухомості та переважно сидячого способу життя;

 • покращиться екологічна ситуація в місті;

 • зменшиться навантаження на громадський транспорт та кількість заторів на дорогах;

 • створяться нові робочі місця;

 • задовольниться потреба людей в організованих місцях для відпочинку;

 • стрімко зросте популярність Полтави як туристичного осередку.Все це потребує заходів по реконструкції транспортної системи міста з метою пошуку раціональних шляхів вирішення даної проблеми.

Проаналізувавши світовий досвід включення велосипедної інфраструктури у планувальну систему міста, можна зробити висновок, що дуже важливим є створення логічних і закінчених маршрутів для руху на велосипеді. Пропонується виділити 3 основних типи велосипедних маршрутів за їх функціональним призначенням:


 1. Екскурсійні маршрути, рухаючись по яких мешканці та гості міста можуть знайомитись з його архітектурою та культурою.

 2. Рекреаційні маршрути, призначені для активного відпочинку, підтримання фізичної форми та спілкування з природою.

 3. Виробничі маршрути, створені для використання велосипеда як повноцінного виду міського транспорту, на якому можна рухатись на роботу, навчання тощо.Велосипедисти міста Полтава зараз активно спілкуються на тему пошуку найвдаліших рішень щодо впровадження велосипедного руху у своєму місті.


Ініціативна група розробила екскурсійний веломаршрут №1 «Історичний центр міста» (рис. 1), який пропонує зробити першим кроком для подальшого велорозвитку Полтавщини.


Цей маршрут проходить по найвизначніших вулицях міста і може стати візитівною карткою велосипедного міста Полтава. Він охоплює цілу низку пам'яток культури та історії Полтави, що обов'язково привабить новий потік туристів до нашого міста. За попередніми підрахунками для втілення його в життя потрібно близько 5 км дорожньої розмітки, 7 пандусів, 6 дорожніх знаків і головне – підтримка міської влади.


Активісти розвитку Полтавського дендропарку разом зі спілкою хірургів Полтавщини та при підтримці велосипедистів міста пропонують рекреаційно-екскурсійний маршрут №2 по місцям пам'яті видатного хірурга М. В. Скліфосовського, дендропарку та місцям Полтавської битви (рис. 2). Цей маршрут пов'яже велосипедні доріжки центру міста із вже існуючою велодоріжкою по вул. Яківчанській та стане логічним продовженням екскурсійного маршруту №1.
рис.2. Веломаршрут по місцям пам'яті М.В.Скліфасовського - дендропарку 


- місцям Полтавської битви
Зараз на форумах в інтернеті активні велосипедисти закликають небайдужих мешканців міста підтримати їхню ініціативу і внести посильний вклад у справу розвитку велоінфраструктури міста. Тільки при підтримці та зацікавленості архітекторів, дорожників, проектувальників та за ініціативи мешканців міста можливе перетворення Полтави на привітне для велосипедистів місто.
Отже, висвітлена проблема, що має значне соціально-культурне значення, повинна вирішити ряд містобудівних та технічних задач:


 • розроблення доцільних веломаршрутів різного функціонального призначення;

 • створення концепції єдиної раціональної велосипедної інфраструктури в транспортній системі міста;

 • розроблення оптимальних параметрів велосипедних доріжок та доцільних покриттів для них;

 • організація безпечного регульованого руху та необхідного благоустрою велошляхів (розмітка, засоби організації руху, велостоянки, велопрокат тощо).

Л.В. Смілянець, член ГО "ВЕЛОПОЛТАВА"Дивіться також:

Плануємо велодоріжки

Велосезон 2011 відкрито!
Немає коментарів:

Дописати коментар