понеділок, 1 квітня 2013 р.

«Українським дорогам – європейські стандарти»


Шановні колеги!
У травні нинішнього року українська громадськість відзначатиме три знаменні події: Другий глобальний Тиждень з безпеки дорожнього руху, який пройде під егідою ООН 6-12 травня, День Європи (18 травня) та традиційний Всеукраїнський Велодень (25 травня). Це прекрасна нагода для того, щоб об’єднати зусилля і нагадати владі про наші законні права та інтереси, насамперед, право на безпечні та комфортні умови дорожнього руху.


Можливо, ми ходимо і їздимо з вами різними дорогами та стежками, але ворог у нас один − надмірна швидкість транспортних засобів, незадовільний стан пішохідної і велосипедної інфраструктури, постійне ігнорування потреб пішоходів і велосипедистів як на державному, так і на місцевому рівнях. Про наслідки такої політики може свідчити високий рівень загибелі і травмування цих категорій учасників дорожнього руху. Так, за даними Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем МВС, тільки минулого року на українських дорогах загинуло 1900 пішоходів і 322 велосипедисти, було травмовано 9934 пішоходи і 1483 велосипедисти. А загалом у 2012 році внаслідок ДТП в Україні загинуло більше 5000 осіб (www.sai.gov.ua).


На жаль, за останній час в Україні було дуже мало зроблено для того, щоб підвищити безпеку вразливих користувачів доріг − пішоходів і велосипедистів. Зокрема, не зважаючи на рекомендації ВООЗ та інших міжнародних організацій, на рівні держави досі не вжито заходів для законодавчого обмеження загальної швидкості руху в населених пунктах. У зв’язку з цим ми пропонуємо об’єднати зусилля громадських організацій і громадських активістів щоб продовжити активне лобіювання наших законних прав та інтересів. Зокрема, ми пропонуємо із 6 по 25 травня ц. р. провести Всеукраїнську акцію «Українським дорогам – європейські стандарти» з метою законодавчого обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год, а у житлових зонах – до 30/км. Це європейська практика, яка є абсолютно випробуваною і ефективною. Тому за минулий рік рівень смертельних ДТП на дорогах Європи скоротився на 9%, а в Україні навпаки – зріс на 12%.


Можливо, масові звернення до Президента України та Прем’єр-міністра, керівників органів місцевого самоврядування, допоможуть їм усвідомити цю проблему і взятися за її вирішення. Для цього також потрібні вуличні акції з використанням простої і зрозумілої знакової символіки, підтримка мас-медіа, інші креативні заходи.Чекаємо на ваші ідеї та пропозиції. Разом ми зробимо більше!
Олександр СІТЕНКО,


президент ГО «Товариство учасників руху» (м. Харків),


Олександр ЗАЛІВАН,


Директор БФ «Безпека дорожнього руху» (м. Харків),


Юрій ПАПІРОВИЙ,


голова ВГО «Громадський комітет транспортної безпеки» ( м. Київ),


Єгор КАЛАШНИКОВ,

голова Фонду сприяння безпеці дорожнього руху (м. Київ).


Віктор КОЗОРІЗ, координатор акції,


голова Громадської спілки захисту пішоходів «За безпеку пішоходів» (м. Харків),


E-mail: kozoriz@meta.ua, конт. тел. 050-2019-359,


Немає коментарів:

Дописати коментар