вівторок, 19 березня 2024 р.

Полтавські велоактивісти відзначили підписання Великобудищанського трактату

Україна, країна багатої історії та героїчних подвигів, завжди шанувала своїх національних героїв та пам'ять про події, що вплинули на її долю. Велоактивісти зібралися разом, щоб провести патріотичну покатеньку «Великобудищанський трактат», метою якої було посадити три дубки до 315-ї річниці підписання шведсько-українського військово-політичного договору. Ця ініціатива стала чудовим прикладом того, як спорт та історія можуть об'єднати людей і втілити пам'ять про минуле.

Організатори покатеньки, спільно з директором місцевої школи, краєзнавцем та вчителем історії Олександром Калашником, вирішили вшанувати учасників підписання Великобудищанського трактату, який мав велике значення під час Північної війни у боротьбі з московським царством. Вони вирішили посадити дубки, символізуючи дух славних козаків Івана Мазепи, дух вільних запорожців Кості Гордієнка та дух мужніх шведських вояків Карла XII.

Кожен дуб символізує учасника історичного договору. Голова ГО «ВЕЛОПОЛТАВИ» Юрій Репало висловив надію, що ці дуби стануть живими пам'ятками історичної події, які втілюватимуть дух і гордість нації. Це гарна ініціатива полтавських велоактивістів для вшанування пам’яті борців за незалежність України та популяризації велоруху в місті.

Для довідки: 27.03(08.04).1709 укладено Великобудищанський трактат – українсько-шведський договір між гетьманом Іваном Мазепою та кошовим отаманом Запорізької Січі Костем Гордієнком, з одного боку, і шведським королем Карлом XII – з іншого.

Немає коментарів:

Дописати коментар