вівторок, 23 липня 2019 р.

Велополтавці вшанували український козаківУ рамках проведення заходів з нагоди 310-х роковин подій Великої Північної війни на Полтавщині та Полтавської битви, з метою популяризації туристичного маршруту «Іван Мазепа та українське козацтво у Полтавській битві» був проведений велотур «Шляхами відступу шведів». Під час пізнавальної подорожі на велосипедах учасники туру проїхали місцями, де пролягав шлях відступу союзного війська Карла XII та Івана Мазепи а також відвідали пам'ятні знаки, встановлені з приводу цих подій. Крім цього, велоактивісти взяли землю із місць перебування козацьких військ, щоб потім покласти її на курган пам'яті, який насипано в Меморіальному комплексі козацької слави у с. Жуки.

Тому щоб завершити вшанування загиблих козаків, веловолтавці розпочали велопробіг біля пам'ятника Іванові Мазепі на Соборному Майдані, далі Меморіал Козацької слави на Панянському бульварі, потім Пам’ятний знак козакам, що загинули за волю України на полі Полтавської битви у 1709 році, зупинилися біля дуба Мазепи, який був посаджений з нагоди 380-річчя з дня народження і завершили велопробіг біля Меморіалу козацької слави у с. Жуки.
В Жуках учасники велопробігу зустрілися з учасником Всеукраїнського козацького агітпробігу місцями руху полків Гетьмана України Івана Мазепи (1708-1709 рр.), який відбувався в 2009 році, та почули розповідь Володимира Зайцева про враження, які учасники автопробігу отримали під час подорожі козацькими шляхами.Після завершення заходів привезена земля з Нових Санжар, Кобеляк, Сокілки, Переволочної, Келеберди та місця перепоховання козаків у міста Горішні Плавні була висипана учасниками на курган – брацьку могилу українських козаків.
Сьогодні, як 310 і 100 років тому, Україна змушена збройно захищати власний цивілізаційний вибір і державний суверенітет від московського агресора. У цій війні слід пам'ятати і не допустити тих прорахунків, які призвели до поразки Івана Мазепи та Української революції, головним з яких стали внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії та не дати московській пропаганді розколоти нашу єдину соборну Україну.

Тож національна єдність, обізнаність історичних подій та вшанування борців за волю України – обов'язкова умова збереження незалежності та державності.

Також хочеться думати, що через декілька років українці будуть асоціювати Полтавську битву не як велику перемогу Петра І над армією Карла XII, а як Полтавську катастрофу, наслідком якої була московська військова окупація й та подальше обмеження автономних прав Козацько-Гетьманської держави.
Немає коментарів:

Дописати коментар