понеділок, 18 травня 2015 р.

16 травня майстер-класом з техобслуговування велосипеду в Полтаві розпочалась ВелоШкола


В рамках проекту «Полтава велосипедна» у місті почала діяти ВелоШкола. Заняття проходять на вихідних і розділені на три тематичні блоки:


  1. основи догляду за велосипедом (технічний огляд велосипедів);

  2. навички їзди по місту, правила дорожнього руху (ПДР) для велосипедистів (для тих, хто вміє кататись на велосипеді, але погано орієнтується в ПДР, не вміє або боїться їздити вулицями міста);

  3. майстер-клас з навчання їзди на велосипеді (для початківців, які не вміють їздити на велосипеді, та для тих, хто бажає підвищити свої навички їзди).Перший майстер-клас з технічного обслуговування велосипеду провів Сергій Гуменюк на базі магазину-веломайстерні «29-й велосипед» (вул. Сінна, 26). На майстер-клас прийшли 13 учнів, наймолодшим з яких було всього по 9-10 років.
Сергій продемонстрував, як замінити пробиту камеру, бортувати колеса, правильно зняти, помити та доглянути за цепом, налаштувати передачі і гальма. Одна з учасниць майстер-класу, Катерина, яка в цей день вперше за останні кілька років виїхала на своєму двоколісному в місто, закріпила отримані теоретичні знання на практиці, власноруч заклеївши пробиту камеру. Також він розповів про «велоаптечку», яку повинен мати кожен велосипедист. До складу такої аптечки має входити: запасна камера, ремкомплект з кількох латок, 2-3 бортировки для колес, стандартний набір ключів і насос. Окрім неї, за його словами, не завадить завжди мати з собою запасні акумулятори для передньої фари та заднього ліхтарика, наявність яких під час їзди в темний час доби є обов'язковою, і мінімальний набір до аптечки для надання першої допомоги: перекис водню та/або «зеленку» (їх зараз можна купити у зручних маркерах), бинт.

Скупчення людей біля магазину привертало увагу перехожих та проїжджаючих повз велосипедистів, які зупинялись та приєднувались до слухачів майстер-класу.

- ВелоШкола є чи не найпопулярнішим компонентом проекту «Полтава велосипедна», - говорить Ірина Садовнікова, організатор ВелоШколи, - з моменту оголошення про набір учасників (три тижні назад), ми отримали більше 30 заявок, при чому основна частина тих, хто хоче навчатись, навіть не мають велосипедів. Багато людей бажають навчитись їздити на велосипеді уже не один рік, зараз у них з’явилась така можливість. Чимало заявок надходить від батьків щодо навчання їхніх дітей, тому ми вже думаємо про набір підліткових груп.

Розклад найближчих занять:

23 травня


15:00-16:00 — майстер-клас з навчання їзди на велосипеді для початківців;

24 травня:


12:00-13:00 — майстер-клас з навчання їзди на велосипеді для початківців,


14:00-15:00 — майстер-клас з безпечної їзди по місту (ПДР для велосипедистів),


15:00-16:30 — майстер-клас «Основи догляду за велосипедом».

Навчання проводять досвідчені тренери на волонтерських засадах, частина з яких зголосились взяти участь за оголошенням про набір тренерів в інтернеті.

Школа триватиме до кінця вересня, а заняття будуть проводитись по мірі набору тематичних груп.

Участь за попередньою реєстрацією: http://bit.ly/1DypSmR

Партнери ВелоШколи: команда «PoltavaRidersTeam» [PRT], магазин «29-й велосипед», магазин «ВЕЛОЦЕНТР», Інтернет-магазин «BIKE time», вело-майстерня "Nippel"
Довідково:


Проект «Полтава велосипедна» фінансується Європейським Союзом в рамках Програми малих грантів для велосипедних активістів, яку реалізують ГО «Центр соціальних та ділових ініціатив» та ГО «Асоціація велосипедистів Києва» в рамках проекту «Розвиток велотранспорту задля добробуту громад». Проект розроблений і впроваджується ініціативною групою громадських організацій «СІТІ ЛАБ» та «ВелоПолтава».

Немає коментарів:

Дописати коментар