субота, 17 листопада 2012 р.

Відбулися показові змагання для молоді «Життя в ритмі Qutdoor»


17 листопада відбулися показові змагання для молоді з основ пішоходного туризму, велотуризму, велоорієнтування під назвою «Життя в ритмі Qutdoor».




Проходила ця спортивна подія в парку Перемога. Організували ці змагання найактивніші туристи нашого міста, ГО «ВелоПолтава», «Спорт для всіх», і все це при підтримці Полтавської обласної федерації спортивного туризму.



Цього суботнього дня погода не дуже сприяла повноцінному спортивному дійству. Але ті учасники та глядачі, які зважилися і прийшли, активно провести вихідний день, не пожалкували!




Багато з них побачили і почули для себе нові слова і речі – «карабін», «бесідка», «навісна»… За допомогою досвідчених туристів Романа, Олексія, Паші отримали перші поради у використанні цих, та інших елементів туристичного спорядження, та проходженні кількох етапів.




В іншому «куточку» змагань можна було почути докладну розповідь досвідченого туриста Юрія, про спорядження, та підготовку до велопоходу. Зокрема, учасники ознайомилися - які велосипеди придатні для веломандрівок, як установити намет, розвести багаття та приготувати обід в поході, який мати спальник та каремат, чи килимок, щоб комфортно провести ніч на природі, які велобаули чи рюкзаки потрібно для перевезення туристичного спорядження. Відбувся між учасниками також невеличкий обмін досвідом про велопоходи до Карпат, Криму та інших місць…


Відвідувачі та учасники мали нагоду отримати «ази» від Дмитра з велорієнтування – читання та орієнтування по карті, проходження траси на велосипеді з картою, знаходження контрольних точок тощо…


По закінченню змагань кожний отримав грамоту участника, сувенір та гарний настрій, пізнав багато нового і цікавого!



пʼятниця, 16 листопада 2012 р.

ГО "ВЕЛОПОЛТАВА" розробляє та пропонує маршрути з активним способом пересування на Полтавщині


Громадська організація "ВЕЛОПОЛТАВА" взяла участь у VІ Міжрегіональній виставці - турсалону "Відпочивайте на Полтавщині!", яка проходила 15-16 листопада в місті Полтава. Представники організації презентували відвідувачам спільний проект по знакуванню туристичних маршрутів "Мандруймо Полтавщиною", а також проект активного відпочинку "Доступний велотуризм".






- Наша організація вперше прийняла участь у такому масштабному, міжрегіональному заході. Під час перебування на виставці, нам випала нагода поспілкуватися з представниками і райдержадміністрацій, і туристичних агенцій, і власниками "зелених садиб",  і екскурсоводами. Серед них ми зустріли вже добрих знайомих друзів, а також познайомились з новими цікавими представниками туризму і сподіваємося на подальшу співпрацю з ними. - говорить голова правління ГО "ВЕЛОПОЛТАВА" Валерій НУРУМОВ.






Підсумовуючи свою участь у цьому заході, представники ГО "ВЕЛОПОЛТАВА" ще раз роблять висновок, щоб добре відпочити та побачити щось нове та цікаве, не обов'язково їхати в далекі краї, все це є у нас поряд. Тому активно МАНДРУЙТЕ ПОЛТАВЩИНОЮ а також комфортно відпочивайте на ПОЛТАВЩИНІ!









понеділок, 12 листопада 2012 р.

Показові змагання "Життя у ритмі Outdoor"




Полтавська обласна федерація Федерації спортивного туризму України, Громадська організація "ВелоПолтава", за підтримки управління з питань фізичної культури і спорту Полтавської облдержадміністрації, Полтавського обласного центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" запрошують молодь прийняти участь у показових змаганнях з основ техніки пішохідного та  велосипедного туризму, які відбудуться 17 листопада у парку "Перемога". Також в цей час тут відбудуться змагання по велоорієнтуванню.



Змагання проводяться з метою пропаганди туризму серед молоді Полтавської області. У змаганнях можуть брати участь молодь: члени фізкультурних колективів, туристських і спортивних клубів, громадських організацій, навчальних закладів, а також учасники з міст та районів області. Кількість учасників не обмежується. До змагань допускаються учасники, які не мають медичних протипоказань, та виконують умови змагань. Вік учасників – з 18 років.


Важливо: Одяг має бути спортивним і не заважати рухатись!






Програма змагань: 


з 11.00 – початок реєстрації учасників (відкрита на протязі змагань)


з 11.30 до 12.00 – попередній інструктаж учасників (з пішохідної дистанції)


з 11:30 до 13:00 - майстерклас з велотуризму.


з 12.00 до 15.00 – змагання на пішохідній дистанції.


з 13:00 до 15:00 - змагання по велотуризму.


з 15.00 до 16.00 – підсумки та нагородження.






Показові змагання з техніки пішохідного туризму складається з кількох дистанцій:




- Навісна переправа через яр. Довжина – 11 м. Обладнання етапу: суддівська подвійна перильна мотузка. Учасники долають етап згідно настанов та вимог організаторів.


- Переправа по мотузці з перилами. Довжина – 8 м. Обладнання етапу: Верхня та нижня суддівські перильні мотузки . Учасники долають етап на самостраховці «вусом» за настоновою та вимог організаторів.


- Крутопохила навісна вниз. Довжина - 12 м. Обладнання етапу: суддівська подвійна, перильна мотузка, суддівська страховка. Учасники долають етап на грудному карабіні, за настоновою та вимог організаторів до даного етапу*.


*етапи можуть бути зміненні на розсуд організаторів.



Майстерклас з основ велотуризму складається з наступних елементів:

- підготовка велосипеду до подорожі (огляд основних вузлів, встановлення багажника, пакування до велочохла для подальшого транспортування залізничним або авіатранспортом), прокладання маршруту, вибір та підготовка спорядження;

- показові змагання по пакуванню спального мішка, встановлення намету, заміна камери велосипеду, та ін.





Враховуючи, що орієнтування є невід`ємною частиною будь-якого з видів туризму, в рамках показових змагань з основ техніки пішохідного та велосипедного туризму, пройдуть показові змагання з велоорієнтування. 


Місце старту: площадка біля Вілли Крокодилли. 


Старт: відкритий, з 10:30 до 12:00. Учасники стартують за готовністю. 


Дистанція: за вибором, контрольні пункти беруться за власним бажанням. 


Мета: взяти всі контрольні пункти за найменший час. 


Довжина: орієнтовно 4 км.
Маючи на увазі погодні умови, дистанція буде прокладена у легкому варіанті, без багнюки та без грунтових доріг. 


Додатково: будь-які консультації на тему планування маршрутів, використання карт та навігаційних приладів, основ орієнтування на місцевості, основ та принципів GPS-навігації.

«MTBO це — найсучасніший, найшвидкісний, найцікавіший... з видів орієнтування; найрозумніший, найскладніший, найекстримальніший... з видів крос-кантрі. Це — класно!»



Для участі в змаганнях на адресу velopoltava@gmail.com направляйте форму заявки:


- ПІБ;

- вік;

- стать;

- досвід у туризмі чи спорті;

- фізичні вади які можуть завадити виконанню фізичних вправ;

- розмір одягу (інформація для підбору певного розміру спорядження для пішохідного туризму).




середа, 7 листопада 2012 р.

Полтавські велосипедисти освоюють нові горизонти


Хоча на цих вихідних полтавські любителі велоспорту офіційно завершили сезон дружніми веселими посиденьками, багато з них будуть продовжувати кататися і взимку.




Полтавські любителі велосипедного спорту провели насичений сезон і пішли на канікули. Цей сезон видався для активістів дуже плідним і цікавим. Крім того, що проводили традиційні перегони і заходи, було ініційовано ряд нових. Про це журналістові Vpoltave розповів голова правління ГО «ВелоПолтава» Валерій Нурумов.



- Валерій, розкажіть, як провели останню офіційну зустріч у цьому сезоні?


- Закриття сезону провели у першу неділю листопада, коли настала вже справжня осінь. Але не дивлячись на те, що на вулиці було не дуже тепло, зібралося понад 70 осіб. Місцем зустрічі стала діброва на Вакуленцях за дамбою. Воно вже стало традиційним і подобається учасникам наших зльотів. Ми влаштували осінній пікнік з музикою, танцями, веселими конкурсами і спортивними змаганнями. Також наші активісти підготували колаж з фотографій заходів, які провели у цьому велосезоні.


- Які з заходів були найяскравішими і запам'яталися найбільше?


- Цей сезон був дуже насичений подіями. До офіційного відкриття велосезону, яке відбулося 16 травня в Корпусному парку, наші активісти взяли участь у акції «Частина землі» та у всеукраїнській акції "Серце до серця". 


На відкритті Велосезона-2012, 16 квітня, громадська організація «ВелоПолтава» ініціювала добровільний збір благодійних коштів. Цю акцію підтримала велогромадськість міста. На зібрані гроші купили 2 велосипеди для вихованців Полтавської школи-інтернату №2. Урочисте вручення подарунків дітям відбулося під час проведення Велодня. Наше спілкування з вихованцями інтернату на цьому не закінчилося, ми постійно приїжджали до них, брали їх на велопрогулянки. Більше того, в наступному сезоні збираємося продовжувати благодійний напрямок. Вже зараз учасники нашої організації шукають у себе запчастини, з яких ми зможемо скласти ще велосипеди для вихованців інтернату. Плануємо в майбутньому влаштовувати для них велопокатушки, розробляти маршрути і проводити пропаганду здорового способу життя і живого спілкування.


У цьому сезоні 26 травня, коли проводили Велодень, також здійснили традиційний велопробіг по великому кільцю Полтави (17 кілометрів). А ось наймасштабнішим і заходом, що найбільше запам'ятався всім велолюбителям, стала «Велоніч». На березі річки ми влаштували свято в українському вбранні, провели конкурси, поспілкувалися і подивилися виступ фаєрщиків. Цей захід викликав у присутніх бурю емоцій, які потім ще довго обговорювали те, що відбулося, на форумі.


- Наскільки нам відомо, учасники ГО «ВелоПолтава» тісно спілкуються з велосипедистами з інших міст і багато подорожують…


- Так, дійсно! Наші велосипедисти подорожують і в Крим, і в Карпати, багатьма містами України, і, до речі, вже добралися і до Росії, Білорусії, і, навіть, Латвії і Литви. Відповідно до нас у місто теж приїжджають активісти велоруху з Харкова, Алушти, Дніпропетровська. Багато гостей зібрав у нашому місті вперше ініційований у цьому велосезоні пробіг «Полтавська битва» у Дендропарку. Сподіваємося, що ця традиція продовжиться і в подальші роки.


- Полтавські велосипедисти дуже активні та ініціативні. Які ще проекти були реалізовані або запропоновані для популяризації велоруху на Полтавщині?


- Ми у цьому році також брали участь у розробці туристичних велосипедних маршрутів по області в рамках проекту «Мандруємо Полтавщиною». У нас в області стільки цікавих унікальних місцевостей, які не можна залишати без уваги! Один з таких пізнавальних маршрутів здійснили з учасниками нашого об'єднання в Опішне на базі відпочинку "Старий Хутір". Ми влаштувалися у наметовому містечку, побували на заводі гончарних виробів, отримали майстер-клас, побували на старинних городищах, насолодилися чистим повітрям і прекрасними краєвидами околиць.


У цьому сезоні однією з незабутніх подорожей також стала екскурсія по Пирятинському району, приурочена до 75 річниці області, де відвідали палац і піраміду Закревських, відсвяткували День селища Нові Мартиновичі, побували у Пирятині і проїхалися по старовинному, дерев'яному напівзруйнованому мосту через річку Удай.


- Чи цікавляться сьогодні люди вашим велосипедним рухом, приходять нові учасники?


- Це дуже цікавий процес – люди бачать нас в місті, дізнаються про наші заходи, приходять, катаються з нами. Багато приходять і знаходять нових друзів, весело проводять час. До нашого колективу постійно приєднуються нові люди. Ці представники різних соціальних прошарків, професій і віку. Всіх нас об'єднує пристрасть до пригод і велоспорту.


- Які плани на велоканікули?


- Розроблятимемо маршрути, заходи, нові велопоходи і будуватимемо плани на наступний рік! Це офіційні велоканікули, але найактивніші та любителі екстриму будуть продовжувати кататися до холодів. Хоча, зараз настільки різноманітний вибір зимової екіпіровки, що багато продовжують їздити і в сніг, катаються по льоду. Але все ж ми з нетерпінням чекатимемо нового велосезону, адже це нові пригоди, нові маршрути, нові учасники руху і нові враження.




Ольга Коваленко, 


пʼятниця, 26 жовтня 2012 р.

Закриття Полтавського ВелоСезону 2012


Ось і підходить до свого завершення ще один рік, а з ним також велосезон. Безперечно, що кожен в цьому році відкрив для себе щось нове та цікаве... Хтось відвідав найрізноманітніші куточки нашої країни, а хтось побував навіть в далеких країнах... Хтось з дружньою компанією виїжджав на покатеньки чи просто на «шашличок», а хтось пробував свої сили у змаганнях... Хтось «зробив» ще одну, а може й не одну, тисячу кілометрів, а хтось проїхав лише перший кілометр... Хтось зустрів нового друга, а хтось навіть більше...


І перед тим, як ми всі підемо на «зимові канікули», давайте разом зустрінемося та закриємо Велосезон-2012!




4 листопада о 12:00 ГО «ВЕЛОПОЛТАВА» та велофорум «БЫСТРЕЕ ВЕТРА» пропонують велолюбителям зустрітися та провести «Закриття Полтавського ВелоСезону 2012» в районі дамби в с. Вакуленці. На цьому велосвяті передбачається: проведення різних конкурсів, жартівливі міні-змагання, конкурс на тему «Велосипед і осінь», різні спортивні ігри, задушевні бесіди біля вогнища, можливість поспівати і навіть потанцювати :), гарячий чай.

Побробиці на сайті велофорума «БЫСТРЕЕ ВЕТРА».

вівторок, 23 жовтня 2012 р.

Как используют подаренные велосипеды детям??


В воскресенье 21.10, члены ГО «ВелоПолтавы» - Юрий (Cruz), Оля (Helga), Валерий (Geke) и Катя Котeлевская (К@te) посетили школу-интернат №2 (прос.Першотравневый, 26). Как, вы помните, этому учебному заведению во время проведения «ВелоДня-2012» велосипедистами города были подарены два новеньких велосипеда «TREK», купленные на добровольные взносы велообщественности нашего города.


И, вот мы на территории интерната… Выходной день, ребята отдыхают, занимаются своими делами, кто-то играет в футбол, а нас ждали (о встрече была предварительная договоренность с руководством школы) с велосипедами старшеклассники Артем и Руслан. После недолгого знакомства, выехать на велопрогулку получилось не сразу… На одном из «TREK»-ов было спущенное колесо, и после замены камеры, мы все вместе поехали прокатиться в парк «Победы». Погода, теплое солнышко и голубое небо, способствовали для неспешной велопоездки и общения с ребятами…






Артем и Руслан, рассказали нам, что летом практически на вело никто не катался, так как, на каникулы все ребята разъехались – кто домой, кто отдыхать в лагерь на р. Псле, кто поехал в приемные семьи на о.Сицилию (Италия).


С началом учебного года, и возвращением в родные пенаты рассказывают ребята, желающих прокатиться на велосипедах хватает. Даже бывают очереди… 


Но, в первую очередь такую возможность получают те, кто хорошо учится, ну, и с поведением все в порядке… Катаются они по территории интерната, а с воспитателями и в парке «Победа».






Так, что подаренные велосипеды востребованы, до этого не было вообще ни каких, и парочки еще других не помешали бы… И, как подсказал наш случай с пробитым колесом, ребятам надо еще подарить насос и ремкомплект. А, так же научить элементарным правилам ухода и обслуживания велосипедов, технике езды ( переключению передач и т.д.), правилам дорожного движения…


Прощались с ребятами, уже как старые добрые друзья, с общей надеждой на то, что наши посещения школы-интерната станут постоянными и интересными! 







середа, 17 жовтня 2012 р.

Представник ГО "ВЕЛОПОЛТАВА" взяв участь у IV Міжнародній конференції «Велофорум-2012»


11-13 жовтня 2012 року в Євпаторії (АР Крим) відбулася четверта міжнародна конференція "Велофорум-2012". Мета конференції - покращення екологічної модернізації міської транспортної інфраструктури в Україні шляхом підвищення знань та мотивації громадських активістів, представників органів місцевого самоврядування та всіх зацікавлених громадян.




В ході форуму обговорювалися такі теми, як інвестиції в велосипедний туризм, реалізація велотранспортной політики в Україні, роль та розвиток громадських велосипедних організацій, організований велосипедний туризм в Криму.


В якості лекторів були запрошені європейські та українські експерти по міському транспортному плануванню. Участь у форумі також взяли працівники органів місцевого самоврядування, представники громадських організацій та велоклубів з Криму і ряду міст України.


- Важливими факторами успіху знакування туристичних шляхів є ініціатива та бажання громадськості, зацікавленість представників туристичного бізнесу, сприяння органів влади. - зазначив Юрій Репало, представник Громадської організації "ВЕЛОПОЛТАВА", у своїй доповіді "Перший досвід маркування туристичних шляхів (маршрутів) на Полтавщині". Крім цього він зазначив, що в Україні на жаль не має чіткої нормативно-правої бази у сфері розробки та ознакуванні туристичних шляхів з активними способами пересування. А це в свою чергу ускладнює роботу по знакуванню.




Організаторами Велофоруму були Асоціація велосипедистів Києва у співпраці з органом виконавчої влади м. Євпаторії за підтримки кількох міжнародних організацій:  Європейської федерації велосипедистів (ECF), Фонду ім. Гайнріха Бьолля та Німецького товариства технічної допомоги (GIZ).




Для учасників велофоруму була також проведена пізнавальна екскурсія курортним містом Євпаторія.