середа, 9 червня 2021 р.

Герої «Лісової пісні» проїхалися на велосипедах центральними вулицями міста


8 червня багато перехожих та водіїв здивовано розглядали велосипедистів, трансформованих у героїв драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Велоколонна у супроводі патрульної машини проїхалася центральними вулицями міста, зупиняючись в знакових історичних місцях, зокрема біля пам’ятника І. П. Котляревському, на відкритті якого 1903 року була присутня і Леся Українка.


У рік 150-ти річчя від дня народження геніальної Лесі у Полтаві вже відбулося багато цікавих подій. Цього разу дві громадські організації «ВелоПолтава» та «Аматорський театр «Малафея» вирішили організувати ще й костюмований велопарад з метою популяризації життєвої та творчої спадщини видатної письменниці та привернення уваги міської влади до створення безпечної зони руху для велосипедистів.


Захід почався на території затишного музейного комплексу Панаса Мирного, де на просторій галявині перед учасниками з’явилася сама Леся Українка. Вона розповіла про свої зв’язки з Полтавщиною, її приїзд до Полтави 1903 року та історію написання «Лісової пісні». Леся розбудила героїв своєї поеми і сад Панаса Мирного ожив…


З гущавини верб виринув Той що греблі рве, за ним Русалка і Водяник; своєю грою на сопілці Лукаш розбудив Мавку та Лісовика; Дядька Лева мало не здолала страшна Мара; хитрий Куць розпочав плести інтриги. Актори «Аматорського театру «Малафея» змогли створити ауру справжньої лісової казки.


Закінчився захід на просторому майданчику біля Палацу дозвілля «Листопад», де відбувся розіграш призів у семи номінаціях:
  • Кращий образ зі світу людей;
  • Кращий образ зі світу міфологічних істот;
  • Найоригінальніший образ;
  • Найкращий грим;
  • Найкраща зачіска;
  • Найкращий дитячий образ;
  • Найоригінальніший декор велосипеда.

У Журі були обрані: Дядько Лев, Лісовик, Лісова Русалка. Призи від магазину ВЕЛОЦЕНТР та LeLumia UA отримали учасники велопараду, які найкраще попрацювали над створенням власних образів.
Висловлюємо щиру подяку за допомогу у проведення заходу патрульній поліції за безпечний супровід вулицями міста та колективу Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного на чолі з директором Світланою Завалій.


2 коментарі:

  1. Я допускаю, що в Україні є, якщо так можна казати, більш професійні театри, але впевнена, що в усьому світі не знайдеться театру більш креативного, ніж наша "Мала фея". Захоплююсь вами!!!

    ВідповістиВидалити