вівторок, 17 березня 2015 р.

Увага! Велосипедисти на дорозі. Як автомобілісту ставитися до велосипедиста.

У Полтаві велосипедистів більшає щороку. Якщо раніше велосипедом користувалися переважно у селах (бо немає іншого транспорту), а у містах їздили суворі велосипедисти-спортсмени, то з 2012 року велосипед в українських містах набуває іншого значення: це транспорт для щоденних поїздок на роботу, навчання, у справах.


У всіх державах велосипедисти визнаються законом як водії транспортних засобів та мають ті ж права та привілеї на дорозі, що і автомобілісти. Тому, слід очікувати їх появи на дорозі та ставитися до велосипедистів як до водіїв будь-якого іншого транспортного засобу. Терпіння, особливо на дорозі, це чеснота, і може врятувати життя. Ваше терпіння може включати в себе: • Чекати, поки велосипедист безпечно проїде на своєму велосипеді, утримуючись від наближення до нього впритул.

 • Надання велосипедисту право проїзду, коли ситуація вимагає цього. 

 • Надання додаткового часу велосипедисту, для того, щоб він зміг безпечно проїхати перехрестя. 

 • Не проїжджайте повз велосипедиста, якщо не впевнені, що Ви можете безпечно зробити це. Ви повинні завжди тримати достатню дистанцію між Вашим автомобілем і велосипедом. 

 • Слідкуйте за велосипедистом, коли Ви робите поворот направо. Він може бути праворуч від Вас і планує проїхати прямо на тому ж перехресті.

 • Велосипедист може їхати швидше, ніж Вам здається, і, при виконанні повороту, він може врізатися в Ваш автомобіль з боку пасажира. 

 • Також, стежте за можливістю появи велосипедистів здійснюючи поворот ліворуч. Велосипедисти, які перетинають те ж перехрестя прямо, але тільки в протилежному напрямку, можуть рухатися швидше, ніж Ви припускаєте. Це особливо небезпечно на схилі, коли велосипедисти їдуть на більш високій швидкості. 

 • Велосипеди бувають різних форм і розмірів. Дітей на невеликих велосипедах важко побачити, тому в можливих місцях їх появи їдьте особливо повільно і уважно. 

 • Після зупинки, відкриваючи двері авто переконайтеся, що дорога вільна. Переконайтеся, що немає ніяких велосипедистів, які їхали поруч з Вашим автомобілем або швидко наближаються. За допомогою дзеркал заднього виду і обертаючись, водій може визначити наближається велосипедиста. Велосипедист не може передбачити, коли водій відкриє двері, але водій може легко виявити велосипедиста, який може бути на лінії небезпеки.

 • Велосипедисти мають законне місце на дорозі. Не ображайте велосипедистів. Замініть розчарування на усмішку кожен раз, коли бачите велосипедиста. Не сигнальте без необхідності на велосипедистів. Якщо все ж виникає необхідність застосування сигналу, щоб попередити велосипедиста, повз якого Ви збираєтеся проїхати, зробіть заздалегідь. Якщо Ви подасте сигнал занадто близько, шум сам по собі може привести велосипедиста в розгубленість і створити небезпечну ситуацію для Вас і для нього.

 • І останнє, спробуйте поїздити на велосипеді. Він може просто змінити ваше життя. Їзда на ньому корисна для Вас. Принаймні, це дасть Вам можливість оцінити проблеми, з якими щодня стикаються велосипедисти на дорозі.


Немає коментарів:

Дописати коментар